דברו עברית! יום הלשון העברית בבית ספר "פרדס צפוני"

30/01/2015 08:40:32

בבית הספר היסודי "פרדס צפוני" ציינו השבוע את יום הלשון העברית המתקיים מידי שנה ביום הולדתו של מחייה השפה העברית, אליעזר בן-יהודה.
     דברו עברית! יום הלשון העברית בבית ספר "פרדס צפוני"


יום זה נועד לחנך לאהבת השפה ולשימוש ראוי בה בדיבור ובכתיבה. כחלק מייחודיותו של בית הספר ``פרדס צפוני`` המחנך לאהבת הארץ, צוין יום זה בלמידה חווייתית והעמקת טיפוח הידע הלשוני וכישורי השפה. פעילויות מגוונות התקיימו בכיתות והתלמידים שמעו את סיפור חייו של אליעזר בן-יהודה, צפו במצגת המספרת את מפעל חייו. שיא הפעילות היה במשימה בה כל תלמידי בית הספר נתבקשו לכתוב מילה אחת אהובה בעברית. המילים נתלו על לוח "המילה העברית שלי". התלמידים ערכו תחרויות מילים בסגנון "אלוף העברית" ומשחקי מילים. תלמידי שכבה ב` הכינו ספרונים "המילים שלנו", התנסו בהמצאת מילים על-פי שירה של מירי צלנזון- "לו הייתי בן יהודה", ודימו את ההשראה שהייתה למחייה השפה העברית והשפעת המילים הללו על אורח חיינו. לאורך היום כולו הושמע ברקע השיר "אליעזר בן יהודה" שכתב ירון לונדון והלחין מתי כספי.

מנהלת בית הספר, מירה צדוק אמרה כי "הפעילות נועדה להבליט את מקומה של השפה העברית בהוויה הלאומית היהודית, במורשת, בתרבות ובחברה בישראל. תודתי לרכזות השפה רוחה אמויאל-אלון, שרית שאבי אשר תכננו יום מלמד ומהנה זה ולכלל סגל ההוראה".

עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button