עיריית יבנה מקימה קונסרבטוריון עירוני בשטח של כ-1,600 מ"ר עם אולם קונצרטים המונה כ-300 מקומות ישיבה

11/05/2015 10:18:34
בימים הקרובים צפויים להתחיל עבודות הקמת הקונסרבטוריון העירוני ביבנה לאחר שחברת ``שתית בע"מ`` זכתה במכרז העירייה.
     עיריית יבנה מקימה קונסרבטוריון עירוני בשטח של כ-1,600 מ"ר עם אולם קונצרטים המונה כ-300 מקומות ישיבה

הקונסרבטוריון יוקם ברחוב חטיבת גבעתי, סמוך לבית הספר לאומנויות ע"ש לאה גולדברג. שטח הבנייה כ-1,600 מ"ר והמבנה יכלול אולם קונצרטים (300 מקומות), חדרי מחול, כיתות לימוד יחידני, חדר פסנתר, תופים, חזרות וספריית האזנה. משך העבודות הצפוי הינו כ-15 חודשים בהשקעה כוללת של כ-13 מיליון ₪. בוועדת המכרזים העירונית צוין כי ``חברת שתית בע"מ`` הינה בעלת ניסיון בבניית מבנים ציבוריים ובין היתר בנתה את הסדנה לאומנות המחודשת ביבנה.

הקונסרבטוריון החדש יאגד תחתיו את כל הפעילות העירונית בתחומי המוסיקה, לילדים מגיל גני החובה ועד לסיום הלימודים בבתי ספר תיכוניים. בנוסף תתאפשר הרחבת פעילות הלהקות, המקהלות והרכבי התזמורת השונים בעיר.

תכנון המבנה ועיצובו הייחודי נעשה ע"י האדריכל דוד נופר ומתקשר אל עולם המוסיקה. צורת גג המבנה משלימה את רעיון המעגלים של בית הספר הסמוך ומדמה תנועת גלים עולים ויורדים המקשרים באופן צורני בין הקונסרבטוריון לשאר המתחם. חזיתות המבנה מכוסות באלמנטים המזכירים בצורתם קלידים והקווים העגולים בתכנית נלקחו מצורות אופייניות לתיבות תהודה של כלי נגינה.

ראש העיר, צבי גוב-ארי רואה חשיבות בחינוך מוסיקלי כבר בשלבים הראשונים במערכת החינוך. ביוזמתו מתקיימת בשנים האחרונות פעילות מוסיקלית בבתי הספר היסודיים. בית ספר ``בן גוריון`` מתמחה בלימודי מוסיקה, תלמידיו לומדים באופן מעמיק את רזי המוסיקה ונגינה על מגוון כלים, ולאחרונה אף הוקמה בו חצר מוסיקלית. בשעות אחר הצהריים משתלבים תלמידים רבים במסגרות בית ספר למוסיקה. ראש העיר, צבי גוב-ארי אמר השבוע כי "העיר יבנה נמצאת בתנופת פיתוח והקמת הקונסרבטוריון העירוני הוא רק חלק מהשירותים החדשים שאנו מפתחים בעירנו לרווחת התושבים. בשנת הלימודים הבאה נפעיל את פרויקט בית ספר מנגן בכל בתי הספר. אנו שואפים להעצים את תחום המוסיקה ולהעניק לכל תושב את הכלים והאפשרות לרכוש השכלה מוסיקלית. המקום ישמש כמרכז ללימודי מוסיקה ומפגש יצירה לשוחרי המוסיקה באשר הם".

עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button