עיריית יבנה ציינה חודש לשבת השחורה בהיכל התרבות

 
בהיכל התרבות נערך ערב קהילתי מרגש ושירת המונים לציון חודש למלחמת `חרבות ברזל` בסימן מחוזקים לעולם, בהשתתפות משפחות שכולות, שתי משפחות החטופים מיבנה (אלוני וגרלנטר), חברי מועצה והרכב הקונסרבטוריון. ראש עיריית יבנה רועי גבאי נשא דברים לזכר הנופלים והנרצחים ולמען השבת החטופים לביתם.

    
עיריית יבנה ציינה חודש לשבת השחורה בהיכל התרבות
עיריית יבנה ציינה חודש לשבת השחורה בהיכל התרבות-5 עיריית יבנה ציינה חודש לשבת השחורה בהיכל התרבות-4 עיריית יבנה ציינה חודש לשבת השחורה בהיכל התרבות-3 עיריית יבנה ציינה חודש לשבת השחורה בהיכל התרבות-2 עיריית יבנה ציינה חודש לשבת השחורה בהיכל התרבות-1

 
ביבנה ציינו חודש למתקפת הטרור ב-7 באוקטובר ולתחילת מלחמת "חרבות ברזל" באירוע מרגש ועוצמתי בהיכל התרבות. סג"מ לינוי דנן, אחותו התאומה של סמ"ר עדי דנן ז"ל מיבנה שנפל בקרב בצפון רצועת עזה נשא את תפילת היזכור. את אמירת הקדיש נשא ישראל דוקרקר, אביה של פקד קים דוקרקר ז"ל מיבנה, מפקדת מחלקה ביחידת הסיירות במשמר הגבול שנפלה במתקפה הרצחנית.

תושב העיר, ראמוס אלוני, אשר שבעה מבני משפחת אלוני-קוניו נחטפו בשבת השחורה לעזה הודה לקהל שהגיע לתמוך במשפחות. ראמוס ומשפחתו מחכים לשובם של הבת דניאל אלוני והנכדה אמיליה בת ה-5 מיבנה, הבת שרון אלוני-קוניו, בעלה דוד והתאומות בנות ה-3, אמה ויולי, ואיתם האח של דוד, אריאל קוניו. משפחה נוספת מיבנה שמחכה לבשורה היא משפחתו של יצחק גלרנטר בן 56 שנחטף במסיבה ברעים.

רמוס אלוני: "חסרים כאן 240 אנשים שאינם איתנו ואנחנו מקווים שנראה אותם. לנו חסרה יותר מחצי משפחה. בערב הזה אנחנו מבקשים את התמיכה של כולם ומבקשים שוב ממקבלי ההחלטות במדינה שלא תתכן הפסקת אש ללא החזרת החטופים. זה צריך להיות נר לרגליהם. ראש הממשלה מסיים בכל הזדמנות את דבריו במילים `ביחד ננצח`. אני רוצה להדגיש שהמילה ביחד כוללת את כל החטופים".

ראש העיר, רועי גבאי סיפר על כל אחת ואחד מהנופלים והנרצחים בני יבנה ומשפחתם : "יבנה איבדה בנות ובנים, הטובים שבטובים, שנקטפו ומותירים בלבנו חלל עצום. אני יודע שאין מזור לכאב, נשלח מכאן תנחומים למשפחות, נחבקם אל ליבנו. אנחנו במלחמה שלא רצינו בה ובניגוד לאויבנו המקדשים את המוות אנו לעומתם אומה חפצת חיים. נדרשנו להיאבק על קיומנו, נעשה זאת ללא היסוס, למען עתידנו והדורות הבאים. שישה מתושבי העיר נפצעו ומטופלים כעת בבתי החולים ואת חלקם זכיתי לבקר. עשרים פצועים כבר שוחררו לביתם ונאחל לרפואתם של כולם". 

המשתתפים בערב השתתפו בשירת המונים עם צוות `קולולם` וביצעו את השיר המרגש מחוזקים לעולם שיוקרן בימים הקרובים. מיבנה יוצאת הקריאה לכל חבלי הארץ והעולם- אנחנו נעבור את זה יחד וכמו שנכתב בשיר "הגלגלים מסובבים את כולם, המלחמות, ההיפוכים, בסוף יוצאים מחוזקים לעולם".


צילום: עמרם כהן
9.11.23

עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button