נחנכה דרך צבי גוב-ארי


בטקס חניכת דרך צבי גוב-ארי ביבנה במלאת שנה לפטירתו של ראש העיר המנוח השתתפה הרעייה דויה, בני משפחה, ראש העיר, רועי גבאי, סגנים וחברי מועצה, מנהלי העירייה, מוקירי זכרו, אורחים ותושבים.

    
נחנכה דרך צבי גוב-ארי
נחנכה דרך צבי גוב-ארי-5 נחנכה דרך צבי גוב-ארי-4 נחנכה דרך צבי גוב-ארי-3 נחנכה דרך צבי גוב-ארי-2 נחנכה דרך צבי גוב-ארי-1

לפני שנה, ב-19 באוגוסט 2022 נפרדה העיר יבנה בעצב מראש העיר, צבי גוב-ארי ז"ל שכיהן בתפקיד במשך 24 שנים ברציפות, משנת 1998 ועד יום פטירתו. ההתוודעות הראשונה שלו עם יבנה הייתה בשנת 1978, כאשר שימש כראש להק כ"א בחיל האוויר. מאז נקשרו חייו עם חיי העיר והוא הקים בה את ביתו. גוב-ארי נבחר לראשונה לראשות עיריית יבנה בשנת 1998 ומאז כיהן בתפקיד ברציפות עד יום מותו. במהלך כהונתו היה מעורב בכל פרט, קטן כגדול, לצד תכנון ובניית שכונות חדשות, נושאים המחייבים הסתכלות רחבה וחזון, דאג לטפל בכל אדם שפנה אליו וראה בתושבים כבני משפחה של ממש. השקעתו ומעורבותו לא ידעו גבול, העיר יבנה הלכה והתפתחה והעיר בהנהגתו זכתה בפרסים רבים בכל תחומי החיים. מסירותו לא ידעה גבול, עד ימיו האחרונים היה מזמן לחדר עבודתו את מנהלי העירייה הבכירים כדי לוודא שתכניותיו קורמות עור וגידים.

במלאת שנה לפטירתו החליט ראש העיר, רועי גבאי, בתיאום עם משפחתו של גוב-ארי, ובתמיכתה המלאה של מועצת העירייה, לחנוך בעיר את דרך צבי גוב-ארי. "למקום זה משמעות רבה והיא מאפשרת לנו גם לחנוך את דרכו של אדם אשר נתיבות חייו נשזרו עם חיי העיר, דרך שתיזכר בלב רבים ובלב התושבים", אמר בטקס מנכ"ל העירייה, דוד שטרית.

ראש העיר, רועי גבאי, אמר בטקס: "אנו חונכים היום את דרך צבי גוב-ארי וזוכרים את ראש העיר אשר שירת את העיר ותושביה במסירות ובאהבה במשך 24 שנים. כמי שהכיר אישית ומקרוב את צבי ז"ל ובמלאת שנה לפטירתו אני שמח שמצאנו דרך ראויה להנצחתו כהוקרה על פעילותו המרשימה שתישאר חקוקה בליבנו. הדרך שבחרנו מבטאת את תרומתו לעיר כאשר לאורכה מוסדות חינוך וציבור, פארקים, בנייני מגורים, קאנטרי עתידי ונתיבים המובילים אל העיר וממנה. אני מאחל לדויה ולמשפחה שתזכו לנחת, שמחה ובריאות ושכולנו יחדיו נהנה מהדרכים היפות של העיר. תודתי לחברי ועדת השמות בראשותו של יהודה דנינו על ההחלטה המבורכת והעשייה הברוכה".


דויה גוב-ארי אמרה: "בהתרגשות רבה ובהערכה מלאה אני מבקשת להודות בשמי ובשם משפחתי לראש העיר, רועי גבאי על היוזמה, ההובלה והרגישות. היה זה תהליך מורכב ולא קל לכולנו, קריאת הדרך מנציחה את מעגל הפיתוח העצום והעשייה האין-סופית ביבנה במהלך שנות כהונתו של צביקה שהקדיש את מירב כוחו ומרצו לקידום העיר והרחבת גבולותיה, הניע את פרויקט הדגל בשכונה הירוקה ב-2001 קידם החלטה דרמטית לבנות בתי מגורים בשכונות החדשות לפי תקן של בנייה ירוקה, מחזור פסולת לסוגיה ושימוש במערכות ירוקות. יבנה הייתה חלוצה וליוזמתו הצטרפו 15 ערים בארץ. התהליך היה מלווה במאבקים אך הוא היה עיקש בדעתו והשיג את יעדו. צביקה הוא היה מנהיג ופורץ דרך, הוא לא ויתר על החזון, סימן מטרות והיה בקיא בכל תחום. הוא דאג לתושבים וראה בהם הדבר החשוב ביותר. אני מודה לראש העיר שאפשר להנציח את צביקה בדרך כה ראויה ולכל הנוכחים".
 
 
 
(21.8.23) 

עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button