ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת ביקרה ביבנה

ראש העיר, רועי גבאי, סקר את התפיסה החינוכית העירונית ואת התפתחותה של יבנה, ההתחדשות העירונית ופרוייקטים של פינוי בינוי ותמ"א בשכונות הוותיקות, בניית ואכלוס השכונות החדשות, קליטת אלפי תושבים ומשפחות חדשות, שיעור זכאות גבוה לבגרות וגיוס לשירות משמעותי בצה"ל, קליטת עלייה, ספורט, תרבות, נוער ועוד.
    
ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת ביקרה ביבנה
ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת ביקרה ביבנה-5 ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת ביקרה ביבנה-4 ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת ביקרה ביבנה-3 ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת ביקרה ביבנה-2 ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת ביקרה ביבנה-1

בביקור השתתפו יו"ר הוועדה, ח"כ יוסף טייב, חבר הוועדה, חה"כ סימון דוידסון, בעלי תפקידים מקצועיים נוספים בוועדה, מ"מ ראש העיר, משה חזות, מנהל המחלקה לספורט, שאול דוד, סגן ראש העיר, פאלי כהן, חבר המועצה יהודה דנינו, יו"ר ועד העובדים, ציון בן לולו, מנהלים ומנהלות בתי ספר, מנהלי תחומים ומחלקות באגף החינוך ובעלי תפקידים עירוניים נוספים.

מנהל אגף החינוך, עשהאל שריר סקר את מערכת החינוך העירונית המונה 28 בתי ספר ו-156 גני ילדים, בתי הספר. שלושה דגשים מרכזים בתפיסה החינוכית העירונית: יצירת מענים דיפרנציאליים ומגוונים, רווחה אישית של התלמיד והצוות, ובניית רצפים חינוכיים בין הפורמלי לבלתי פורמלי. כמו כן מיצוי הפוטנציאל האישי של התלמידים ומתן מענה לזרמים השונים ולתפיסת עולם שונות וגיוון בדרכי ההוראה.

הוועדה בראשותו של היו"ר ח"כ יוסף טייב פתחה את היום בקריית החינוך ע"ש גינסבורג בניהולה של טלי דרור ושמעה את תלמידות ותלמידי מגמת המגדר הייחודית הפועלת בתיכון (התכנית פועלת בשלושה בתי ספר בלבד ברחבי הארץ) ובבסיסה ערכים חינוכיים של שיוויון זכויות, אקטיביזם חברתי, ניתוח שיטות מחקר סוציאליות, תולדות המחשבה ומאבק הפמיניסטיים בישראל ובעולם, מעורבות חברתית ועוד.

התלמיד אורי ויינשטיין מכיתה י"א סיפר על חוויות הלימודים במגמת המחול והלימודים למבחני הבגרות ברמה של 10 יחידות לימוד.

מנהל בית ספר "כנפי אבירים", שי עובדיה, סיפר על התהליך החינוכי והמהפך שעבר בית הספר שיצא למסלול חדש ומעניק לתלמידים כלים ומיומנויות לחיים.

בהמשך סיירו חברי הוועדה יחד עם ראש העיר באתר החפירות בתל יבנה שם התגלה מפעל יין בן 1,500 שנה אשר נחשב לעתיק בעולם. במקום נערכה סקירה היסטורית והוצגו ממצאים שנתגלו בחפירות באתר בתקופות השונות וכן את התכנית המשותפת לעירייה ולרשות העתיקות לפיתוח האתר והפיכתו למוקד חינוכי-תיירותי. דגש מיוחד ניתן לשילוב תלמידים בחפירה הקהילתית.

דיון הוועדה נערך בקונסרבטוריון העירוני ועסק בנושאים ומגוונים, בכללם משבר כח האדם בחינוך, חוק החינוך המיוחד ותובנות לגבי שילוב תלמידים דיפרנציאליים בכיתות רגילות ומתן ההחלטה בידי ההורים, מגדר וקידום בנות למקצועות מדעיים וטכנולוגיים ותשתיות על רקע המחסור ויצירת תשתיות התואמות תפיסות פדגוגיות עכשוויות.

ראש העיר אמר כי העיר יבנה נמצאת בעשייה חינוכית מתמדת מתוך הבנה כי החינוך הוא הבסיס להמשך קיומה ופיתוחה של מדינת ישראל. "מחובתה של מדינת ישראל לסייע, לתמוך ולהעניק את הכלים לאנשים ולאנשי ההוראה והמקצוע העוסקים בחינוך דור העתיד. שבוע החינוך שנערך ביבנה נועד להפנות זרקור, להעצים ולהעמיד את אנשי החינוך בראש סדר העדיפויות ולהבהיר לכולם כי מערכת החינוך של העיר היא המקום הנכון לכל מי שרוצה להיות שותף בעשייה. תודתי לחברי הוועדה ולחבריה על הביקור המעמיק בעירנו, האוזן הקשבת והנכונות להוביל ולקדם את נושאי הליבה של החינוך העירוני".

יו"ר ועדת החינוך, התרבות והספורט, ח"כ יוסף טייב: “אני רוצה להודות לראש העיר על הקבלת פנים החמה, התרשמתי מאוד מהקשר האישי שלו עם כלל מנהלי בתי הספר וההשקעה האישית. החפירות הארכיאולוגיות של יבנה הישנה שמזכירה לנו תמיד מהיכן באנו ואת העבר של עמנו. התרגשתי לראות את ההשקעה הגדולה של מנהלי בתי הספר והצוות שמראים רצון אמיתי שהתלמיד יקבל את החינוך הטוב ביותר. כיו״ר ועדת החינוך אמשיך לתמוך בכל צורך על מנת שילדי ישראל יקבלו את החינוך הטוב ביותר״.

ח״כ סימון דוידסון: ״שמחתי על ההזדמנות להגיע יחד עם וועדת החינוך, התרבות והספורט לביקור בעיר יבנה על מנת ללמוד על התפיסה החינוכית בעיר. אני מברך את העיר יבנה על השקעה בחינוך הילדים והנוער שהם העתיד של מדינת ישראל״.
 
 
 
 
 
(1.6 חדשות) 

עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button