תנופה להתחדשות עירונית: ועדת המליאה לתכנון ובניה ממליצה לקדם שני פרויקטים בעיר

ועדת המליאה של הוועדה לתכנון ובניה אישרה ברוב גדול לקדם שני פרויקטים בעיר: הפקדה בתנאים של מתחם "דואני-העצמאות" בוועדה המקומית לתכנון ולבניה וכן המלצה להפקדה בתנאים של מתחם "הגלבוע" בוועדה המחוזית לתכנון ולבניה.

    
תנופה להתחדשות עירונית: ועדת המליאה לתכנון ובניה ממליצה לקדם שני פרויקטים בעיר
תנופה להתחדשות עירונית: ועדת המליאה לתכנון ובניה ממליצה לקדם שני פרויקטים בעיר-2 תנופה להתחדשות עירונית: ועדת המליאה לתכנון ובניה ממליצה לקדם שני פרויקטים בעיר-1

תכנית "דואני - העצמאות" כוללת 480 יחידות דיור חדשות במקום 96 יח"ד קיימות, כ- 2,000 מ"ר עבור שטחי מסחר, כ- 600 מ"ר עבור מבני ציבור וכן שטח פרטי פתוח לרווחת הדיירים ומקודמת ע"י החברה "בוני התיכון", אושרה להפקדה בתנאים ע"י מליאת הוועדה המקומית.

התוכנית הינה על שטח כולל של כ- 35 דונם, והיא ממוקמת בין הרחובות דואני מדרום, העצמאות ממזרח, שבזי ממערב ובוכריס מצפון, ומצויה בסמוך למרכז העסקים הראשי המתוכנן של העיר, לאורך שד` העצמאות ושד` דואני, ובקרבת הכניסה לעיר ממזרח.

התוכנית כוללת כאמור 480 יחידות דיור שיוקמו ב-8 מגדלים בני 16-19 קומות, כאשר במבני המגורים בחזית לרחוב דואני תפותח חזית מסחרית מלוות רחוב, כחלק ממדיניות העיר לקידום שדרות דואני והעצמאות כשדרות מסחריות המשלבות שימושי קרקע שונים. עוד נקבע בהחלטת המליאה כי היזם יידרש בהקמת קרן תחזוקה לדיירים הוותיקים במתחם לתקופה של חמש שנים לפחות, בהתאם למדיניות העירייה בנושא.

תכנית נוספת שהובאה לדיון להמלצה הינה תכנית "הגלבוע", הכוללת 280 יחידות דיור חדשות ופינוי של 66 יח"ד קיימות, כ- 1,000 מ"ר עבור שטחי מסחר, כ- 250 מ"ר עבור מבני ציבור וכן שטח פרטי פתוח לרווחת הדיירים, ומקודמת ע"י החברה "הר המוריה" במתכונת של בינוי – פינוי. עוד כוללת התכנית תמהיל יח"ד הכולל 20% דירות קטנות בשטח של 75-80 מ"ר.

התוכנית מציעה בינוי של שלושה מגדלי מגורים בני 19 קומות מעל חזית מסחרית ברחוב הנשיאים על מגרש הכדורגל "כצלה", אשר יועתק במסגרת התכנית וייבנה מחדש ע"פ תקנים מחמירים, ולאחר מכן יבוצע פינוי והריסה של שלושה בניינים ברחוב הגלבוע (14,26-27), בתמורתם תקבל העירייה שטח למבני ציבור ברחוב הגלבוע, ובכך תסייע בהפחתת עומסי התנועה בשכונה. התכנית משתרעת על שטח כולל של כ- 70 דונם והיא כוללת מטלות נוספות לפיתוח שטחי הציבור במרחב זה.

בדומה לתכנית דואני – העצמאות, נקבע בהחלטת המליאה בין היתר כי היזם יידרש בהקמת קרן תחזוקה לדיירים הוותיקים במתחם לתקופה של חמש שנים לפחות, בהתאם למדיניות העירייה בנושא.

ראש העיר, רועי גבאי: "אנו שמחים לבשר על צעד חשוב נוסף שיביא בשורה ושיפור באיכות החיים לתושבי המרקם הוותיק בעיר. התחדשות עירונית מהווה צמצום פערים בין אוכלוסיות וצעד בטיחותי נדרש במציאות של רעידות אדמה ורגישות ביטחונית. תהליך התחדשות עירונית יוצר סביבת מגורים איכותית, נגישה ונעימה יותר, לצד שיפור בבטיחות המבנים, הוספת ממ"דים, תשתיות חדשות, גינות ציבוריות ועוד. קידום התכנית על-ידי מליאת הוועדה המקומית מביא עימו תקווה לדיירים ואנו שמחים על שיתוף הפעולה הפורה מצד כל הגורמים הנוגעים בדבר. נמשיך לפעול לקידום פרויקטים וללוות את התושבים לאורך כל הדרך, באמצעות המינהלת להתחדשות עירונית ואגף ההנדסה, תוך חידוש מתמיד של פניה של יבנה".

מנהל המינהלת להתחדשות עירונית, מתן שפירא: "אני מודה לראש העיר על התמיכה וקידום התכניות ומברך על הבשורה החשובה למתחמים אלה, אשר שונים במהותם אך כוללים פתרונות משמעותיים לתושבי המתחמים, אשר ממתינים שנים לא מבוטלות בציפייה לקידום הפרויקטים האמורים. נמשיך לפעול לקידום האינטרס של תושבי המרקם הוותיק, תוך שיתוף פעולה עם כלל הגורמים".
 
(3/4/23) 

עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button