ראש עיריית יבנה להנהלת הרכבת: "בטלו את התכנית לגביית תשלום על חנייה בחניון רכבת יבנה מערב"

בעקבות הפרסומים אמש באמצעי התקשורת על הכוונה של הנהלת רכבת ישראל להתחיל במהלך של גביית תשלום בגין חנייה בסמוך לתחנת הרכבת (מערב יבנה), פנה ראש העיר, רועי גבאי למנכ"ל רכבת ישראל, מיכאל מייקסנר, בדרישה לבטל לאלתר את הכוונה ולמנוע הוצאה כספית מיותרת מבעלי רכבים פרטיים העושים שימוש ברכבת.

    
ראש עיריית יבנה להנהלת הרכבת: "בטלו את התכנית לגביית תשלום על חנייה בחניון רכבת יבנה מערב"
ראש עיריית יבנה להנהלת הרכבת: "בטלו את התכנית לגביית תשלום על חנייה בחניון רכבת יבנה מערב"-2 ראש עיריית יבנה להנהלת הרכבת: "בטלו את התכנית לגביית תשלום על חנייה בחניון רכבת יבנה מערב"-1

כאמור, עפ"י הפרסום, בקרוב יצטרכו בעלי רכבים לשלם על חניה בחנייה הסמוכה לתחנה וכי גביית התשלום צפויה להתחיל כבר השנה, תחילה בחניון תחנת הרכבת של לוד, ובהמשך בחניוני הרכבת של יבנה מערב ונתניה.

רועי גבאי ראש העיר יבנה: "הופתענו לגלות באמצעי התקשורת כי רכבת ישראל מתכננת לקדם פיילוט לגביית תשלום עבור השימוש בחניונים, כאשר תחנת "יבנה מערב" הוזכרה כאחת התחנות הראשונות ליישום התכנית. לא ברור כיצד הנהלת הרכבת מקדמת רעיון שכל מטרתו להגדיל את הכנסות על חשבון ציבור המשתמשים, וזאת בניגוד מוחלט לחובה הלאומית בעידוד האזרחים לשימוש בתחבורה ציבורית, אשר מקודם ע"י המדינה בתכניות (תתל/135). זה אבסורד! הרי חניון הרכבת מתמלא על בסיס יומי ברכביהם של תושבי העיר העושים שימוש ברכבת כחלופה לנסיעה בכבישים. סביר כי תשלום על חניה יגרום למרביתם לחזור ולהשתמש ברכב פרטי ובכך להכביד עוד יותר על כבישי הארץ שגם כך פקוקים ועמוסים לעייפה".

גבאי מוסיף ומציין כי "מן הראוי היה שתכנית שכזו תובא לידיעתנו בטרם תפורסם באמצעי התקשורת, ותתאפשר הצגת עמדה רשמית מטעם עיריית יבנה. ככל ולא תתקבל החלטה על ביטול הפיילוט בתחנת הרכבת ביבנה, אפעל בכלים העומדים לרשות העירייה כנגד יישום התכנית בגבולות העיר".
 
(23/3/23) 

עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button