שמות חדשים למבני ציבור וכיכרות ביבנה

ועדת השמות העירונית בראשותו של חבר המועצה יהודה דנינו התכנסה השבוע לדיון במהלכו הוחלט להמליץ למועצת העיר על קריאת שמות למספר מקומות ציבוריים ברחבי העיר.
    
שמות חדשים למבני ציבור וכיכרות ביבנה
שמות חדשים למבני ציבור וכיכרות ביבנה-2 שמות חדשים למבני ציבור וכיכרות ביבנה-1

הוועדה קיבלה את המלצת ועד בית הכנסת העירוני ברחוב יהודה הלוי אשר ייקרא "יביע אומר" ע"ש הרב עובדיה יוסף זצ"ל שהיה מנהיג רוחני אהוב ואהוד על כלל חלקי החברה הישראלית ופסיקותיו ההלכתיות השפיעו רבות. הרב זכה בפרס חתן פרס ישראל לספרות תורנית על ספריו ופסיקותיו פורצות הדרך, שימש כדיין בערים פתח תקוה וירושלים וכיהן כרבה הראשי של תל אביב. בשנת 1973 נבחר לכהן כראשון לציון וכרבה הראשי של מדינת ישראל.

כיכר התנועה בשדרות דואני-שדרות ירושלים (ליד מגדל המים) תיקרא ע"י אפרים ורחל לוי ז"ל. עד כה נשא הכיכר את שמו של אפרים לוי ז"ל, ראש המועצה המקומית יבנה ועם פטירת רעייתו בשנת 2021 הוחלט להנציחה לצד בעלה. רחל ז"ל פעלה רבות לאורך שנים רבות למען הקהילה המקומית, קליטת העולים ביבנה, הקימה את סניף "ויצו" וסייעה לתושבים רבים.

כיכר התנועה המרכזית בשכונת נאות-בגין תקרא "כיכר המייסדים" ובה יונצחו שמותיהם של מייסדי העיר שתרמו להקמתה ולקידומה של העיר. הוועדה החליטה כי שמותיהם של חבר המועצה לשעבר ופעיל הציבור, יצחק רחימי ז"ל (1936-2019) ושל יו"ר נעמת יבנה וסגנית ראש המועצה, דליה פרץ ז"ל (1933-1993) שהיתה מראשוני יבנה והקדישה את חייה לפעילות ציבורית ענפה.

כיכר התנועה ברחוב הנגב-השפלה תיקרא "כיכר צוות" לכבודם של גימלאי צה"ל אשר רבים מתגוררים בשכונה הצבאית וברחבי העיר.

שביל הולכי הרגל מאחרי רחוב הזמיר המוביל לפארק הציבורי יקרא "סמטת אנפה".

תושבי העיר יוזמנו להציע הצעות לקריאת שמות (במסגרת `קול קורא`) לתיכון הממלכתי החדש שייבנה בשדרות ז`בוטינסקי-חטיבת גבעתי ולשטחים הציבוריים המתוכננים במערב שכונת נאות-שמיר.

הוועדה אישרה קריאת גינה ציבורית בשם "המילים הטובות" בה יוזכר המשפט "הלוואי שכל האנשים בעולם יהיו שמחים" שנכתב ע"י הילד איתם תמיר ז"ל.

• הוועדה גיבשה תבחינים ונוהל למתן שמות למקומות ציבוריים בעיר אשר יובאו לאישור.

יו"ר ועדת השמות, יהודה דנינו: "ועדת השמות בראשותי בחנה את ההצעות למתן שמות תוך הוקרה, רגישות וכבוד לרעיונות ולהצעות השונות. אני רואה חשיבות בפעילות התורמת לעיצוב דמותה וחזותה של העיר, אופן הוקרת האישים והנצחתם בדרך הראויה. תודתי לראש העיר, רועי גבאי על ההכוונה והתמיכה בעבודת הוועדה, לחברי הוועדה ולכלל השותפים".

כאמור, המלצות הוועדה יובאו לאישורו של ראש העיר, רועי גבאי ומליאת מועצת העיר שתתכנס בתחילת החודש הבא.
 
(15/3/23) 

עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button