בעיריית יבנה נערכים לקיץ: הדברה נגד יתושים והסברה לתושבים

28/05/2015 10:25:11
עיריית יבנה יצאה למבצע משולב: הדברה נגד יתושים ובמקביל קריאה לציבור לפעול להפחתת כמות היתושים באמצעות ייבוש מקורות מים בחצרות, בגגות ובמקלטים. התושבים מתבקשים להודיע למרכז השליטה 106 על כל מפגע יתושים בשטח הציבורי.
     בעיריית יבנה נערכים לקיץ: הדברה נגד יתושים והסברה לתושבים

עיריית יבנה יוצאת בימים אלה למבצע הדברה של יתושים, זאת כפעולת מנע לקראת עונת הקיץ החמה. עפ"י הנחייתו של ראש העיר, צבי גוב-ארי, המבצע כולל ריסוס תוואי הנחלים בעיר וסביבתה והוא מתקיים בתיאום עם איגוד ערים לאיכות הסביבה דרום יהודה. במקביל, יצאה העירייה במבצע הסברה לציבור, במסגרתו נקראים התושבים לסייע לעירייה ולפעול להפחתת כמות היתושים על-ידי ייבוש מקורות מים בשטחם, בחצרות, בגגות ובמקלטים ולהודיע למרכז השליטה 106 על כל מפגע שכזה בשטח הציבורי.

עם בוא הקיץ, מתחילות דגירות במקווי מים עומדים. היתושים מהווים מטרד לתושבים עד כדי סיכון בריאותי של התפרצות מחלות כגון קדחת הנילוס המערבי. "הטיפול היעיל ביותר למניעת מטרדי היתושים", מסביר מנהל המחלקה לאיכות הסביבה, פליקס אלימלך "הוא טיפול במקומות הדגירה, לכן אנו מקדימים תרופה למכה וכבר התחלנו בשורה של פעולות מנע".

בתוך כך, עיריית יבנה פונה לתושבים לבדוק ולאתר מקווי מים עומדים כגון: דודי שמש, תחתיות של אדניות, חביות, פחים, צמיגים ישנים, ברזים דולפים, ולדווח למרכז השליטה בטלפון 106 או 08-9433350 על כל מקור מים בשטח ציבורי כדי לאפשר לאנשי העירייה לטפל באופן מידי במוקדי דגירה אפשריים של יתושים. בעירייה קוראים לתושבים לנקוט באמצעי הגנה נוספים כגון התקנת רשתות על חלונות הבתים ושימוש בתכשירים דוחי יתושים, המומלצים ע"י משרד הבריאות.

עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button