הפעלת יחידת שיטור עירונית ותגבור משמעותי לכח השמירה ואבטחה ביבנה

בשורה חשובה לתושבי יבנה: ראש העיר, צבי גוב-ארי בישר בישיבת מועצת העירייה האחרונה כי החל מסוף החודש (31 במאי) תופעל בעיר יחידת השיטור העירונית אשר תעסוק בפיקוח, אכיפה, שמירה ואבטחה בהתאם לחוק העזר ליבנה (שירותי שמירה) שאושר ע"י מועצת העירייה.
     הפעלת יחידת שיטור עירונית ותגבור משמעותי לכח השמירה ואבטחה ביבנה

התכנית להגברת הביטחון שגובשה על-ידי ראש העיר, צבי גוב-ארי יוצאת לדרך:

עפ"י התכנית, החל מסוף חודש מאי 2015 תחל לפעול בעיר יחידת שיטור עירונית שתהווה כח שמירה, אבטחה וסדר ציבורי. היחידה תפעל תחת אחריותה של העירייה בשיתוף פעולה מלא עם המשטרה, תפעיל ניידות שיטור קהילתי משולבות עירייה- משטרה, ביצוע סיורים והקמת מחסומים, הפעלת מרכז השליטה והבקרה, תפעול מערך המצלמות 24 שעות ביממה ופעילות בטחון שוטפת לאורך כל שעות היום והלילה, שבעה ימים בשבוע.

ראש העיר עדכן כי הוכנו התשתיות הדרושות להפעלת היחידה ובימים אלה נמצאים חלק מהמגוייסים ליחידה בשלבי אימון מתקדמים בתיאום עם המשטרה. גוב-ארי העריך כי הפעלת התכנית תתרום להגברת תחושת הבטחון של האזרח, תפחית את כל סוגי הפשיעה ותתרום לאיכות חייהם של התושבים.

בהתאם לחוק יחול היטל בגין שירותי השמירה אשר יגבה מכלל הנכסים בעיר במסגרת חיוב הארנונה התקופתי (תעריף של 1.33 ₪ למ"ר לשנה בעבור שטח בנוי, וסכום של 0.133 ₪ למ"ר בגין שטח שאינו בנוי). כספי ההיטל ישמרו בחשבון יעודי אשר ישמש אך ורק למימון השמירה והאבטחה בעיר. חשוב לציין כי תושבים הזכאים להנחה בארנונה בשנת 2015 מכוח סעיפים 2 ו-7 לתקנות ההנחה יהיו זכאים להנחה באחוז זהה גם בהיטל שירותי השמירה. כך לדוגמא, היטל השמירה בגין דירה בבניין משותף בעיר בשטח של 65 מ"ר יעמוד על 7.2 ₪ לחודש. תושב הזכאי לדוגמא להנחה בשיעור 70% בארנונה ישלם 2.16 ₪ בלבד. בגין דירה בבניין משותף בשטח של 136 מ"ר- 15.05 ₪ לחודש, בית פרטי בשטח של 232 מ"ר - 25.71 ₪ לחודש. במצב של הנחה של 33% בגין ילד נכה יעמוד ההיטל על 22 ₪ בלבד. בבית עסק/מפעל תעשייה בשטח של 998 מ"ר בנוי ו-2,809 מ"ר לא בנוי יעמוד ההיטל על 141.7 ₪ לחודש. כאמור, תושבים הזכאים להנחה בארנונה ייהנו מהנחה בשיעור זהה גם מהיטל השמירה.

עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button