גם אהבת הארץ וגם טכנולוגיה בבית הספר ""יחידני"" ביבנה

25/01/2015 08:27:54

בבית הספר היסודי ממ"ד ``יחידני`` נערך ביום שישי האחרון ``יום פתוח`` במהלכו פתח ביה"ס את שעריו בפני קהילת העיר ובפרט בפני הורי התלמידים העולים לכתה א`.

     גם אהבת הארץ וגם טכנולוגיה בבית הספר ""יחידני"" ביבנה


תלמידי ביה"ס, בניהולה של המנהלת שני ברזילי, הציגו לראווה את התהליכים ותוצרי הלמידה המתקיימת בביה"ס באמצעות טכנולוגיה חדשנית ודיגיטאלית. בשלושת החודשים האחרונים עברו התלמידים תהליך למידה חדשני ומיוחד הנקרא ``למידה מבוססת פרויקטים`` כאשר הנושא המרכזי אשר היווה את אבן היסוד ללמידה היה ``אהבת ישראל``.

ראש העיר, צבי גוב-ארי הגיע בשעות הבוקר לבית הספר, ביקר בכיתות ונפגש עם התלמידים וההורים. גוב-ארי הביע את התרשמותו העמוקה מהעשייה הבית-ספרית ומהעובדה כי בית הספר ``היחידני`` מצוי בעיצומו של תהליך משמעותי של פיתוח זהות ייחודית בתחום התקשוב והטכנולוגיה תוך העמקת תהליכי הלמידה. ראש העיר השתתף בשיעור דיגיטלי בכיתה א` ועמד מקרוב על תהליך הלמידה

בבית הספר פועלת תכנית התקשוב הלאומית בדגם המתקדם המופעלת ביוזמתו של ראש העיר ומשרד החינוך. במקביל לידע, התלמידים רוכשים מיומנויות הנחוצות לתפקוד מיטבי במאה ה-21 וההוראה מותאמת לשונות התלמידים תוך שימוש בטכנולוגיה כדי לקדם את תהליכי ההוראה.

בכיתות א` בחרו התלמידים את הנושא ``להיות יהודי`` וערכו רשימת מצוות אותן חקרו ולמדו. בסיום התהליך בנו ילדי כיתות א` ספר דיגיטלי הממחיש את המצוות עליהן למדו. בשכבת כיתה ב` בחרו התלמידים את הנושא ``כבוד במשפחה`` ובנו אילן יוחסין משפחתי דיגיטלי. בכתה ג` בחרו התלמידים את נושא ``התפילה`` וחקרו על בתי הכנסיות בעיר יבנה. לאחר תהליך הלמידה בנו התלמידים מפת עיר בציון כל בית הכנסת בעיר ומידע מפורט אודותיו, לרבות דרכי גישה הנוחות לבית הכנסת. בכתות ד` בחרו התלמידים לחקור את נושא ``התיירות בארץ ישראל", חקרו על מקומות פוטנציאליים בארץ לעידוד התיירות אליהם, ביניהם גם העיר.

יבנה ויצרו מודלים דיגיטליים לפרסומם. בכתה ה` התלמידים בחרו את נושא ``החסד והנתינה`` והקימו עמותת חסד כיתתית למען חיילי העיר. בשכבת כיתות ו` בחרו התלמידים לחקור את ארצות הים התיכון ויצרו משחקים ותצוגות באמצעות תוכנות שונות ואנימציות.

ראש העיר הודה בחום לצוות החינוכי של ביה"ס, למנהלת שני ברזילי, למדריכות והמנחות נאוה מזרחי, אורנה דרום, עדיה ניוסי ונאוה חדד אשר סייעו בהוצאת התהליך מן הכוח אל הפועל ולרכזת התקשוב איילה לפיד.

עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button