אגפים ומחלקות

על המחלקה

 
מנהלת היחידה למשאבי קהילה : טליה ידיד ציון
כתובת: רחוב הגלבוע 42, יבנה
טלפון: 08-9425558
עבודה סוציאלית קהילתית מסייעת במציאת מענים לצרכים קהילתיים בתחומים שונים ומגוונים, בהתאם לצרכים העולים מהשטח ומהתושבים. מטרת העבודה הקהילתית היא פיתוח והפעלת שירותים בקהילה, העצמת התושבים ומיצוי זכויותיהם, צמצום בעיות חברתיות, העלאת מודעות לתופעות חברתיות ברמה העירונית קהילתית.

תחומי הפעילות:

1- קהילה מנגישה ביבנה: קהילה מנגישה" הינה תכנית ארצית המושתת על קבוצת פעילים חברתיים. התוכנית פועלת במטרה לקדם שילוב מלא של אנשים החיים עם מוגבלויות בקהילה ובחברה. התוכנית פועלת להנגשה: פיזית, חברתית, למידע, לשירות ולמוקדי קבלת החלטות.
התוכנית פועלת לאור חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ומטרתה להגביר את המודעות בקרב תושבי העיר לחשיבות השילוב של אנשים החיים עם מוגבלות בקהילה.
התוכנית פועלת ביבנה קרוב ל- 4 שנים. עובדת בשותפות עם אגפים נוספים בעירייה והחברה למתנס"ים.

מה אנחנו עושים?
הקמת ועדת נגישות לקידום הנגשה של: מוסדות ציבור, המרחב הציבורי, מוסדות חינוך, פנאי ועוד.
קידום יוזמות חברתיות הקשורות בנושאי נגישות ומוגבלויות, הסברות במוסדות שונים בעיר, בנושאים של: נגישות, קבלת השונה והכרות עם עולמו של האדם החי עם מגבלה.
ההסברות מועברות על ידי הפעילים, על מנת לייצר מפגש בעל משמעות והשפעה רבה אשר יגרום לשינוי תפיסה ולשינוי חיובי בנושא.
 
2.קהילה נפגשת ביבנה
מקום מפגש בשכונה שאותו התושבים מייצרים בעצמם- place making מקום זה הינו מרחב ציבורי שיתופי של התושבים שבו ישנה תחושת קהילתיות, שייכות וכיף.
חוויית החיים בעיר והקהילה העירונית נוצרות במרחב הציבורי. אליו אנו יוצאים כדי לנשום אוויר, להירגע ,לשחק, להיפגש ולבלות. זה המרחב שמאפשר לנו להתחבר לטבע בעיר, להתחבר לעצמנו, להתחבר למי שסביבנו ומהווים מקום למפגש, להיכרות ולגיבוש של קהילתיות בעיר.
משבר הקורונה שהביא לחיינו הגבלות חברתיות ומרחביות, הזכיר עד כמה חשוב המרחב הציבורי עבור חיים מלאים, בריאים, שמחים ומשותפים לכולנו.
במרחב זה מתקיימים פעילויות למשפחות בשכונה כמו- עבודות גינון משותפות, שתילה משותפת, עמדת השאלת ספרים, פעילויות חברתיות נוספות.

למה כדאי להיות חלק?
  • מקום מפגש שבו ניתן להכיר את שכנינו
  • קידום איכות הסביבה לגינה ירוקה ואורגנית.
  • מקום נעים לפעילויות חברתיות
  • סיפוק אישי מפעולות הגינון והקשר עם הטבע והאדמה.
  • לימוד והתנסות בתחום הגננות וגידול עצמאי של מזון טרי ואורגני.

המרחב הציבורי נמצא בשכונת נאות שז"ר, ברחוב החרמון 7.
ייחודיות הגינה הקהילתית שהיא מוקמת ומתוחזקת על ידי הקהילה ולכן עבודות הטיפוח בגינה הן יחד והיבול שייך לכולנו.
הגינה בשותפות עם אגף שפ"ע- מחלקת גנים ונוף, מינהלת להתחדשות עירונית, גרעין יבנה ובהנחית סמדר לוין- מתכננת גינות קהילתיות.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   


עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button