אגפים ומחלקות

מניעת עישון במקומות ציבוריים

 עיריית יבנה מבצעת אכיפת החוק להגבלת העישון במקומות ציבוריים בעיר, בהתאם לחוק למניעת עישון במקומות ציבוריים והחשיפה לעישון, תשע"ג 1983.
 

מטרת החוק

למנוע את העישון במקומות ציבוריים ואת חשיפת הציבור לעישון פסיבי כפוי הגורם למחלות, נכות ומוות.
החוק קובע כי המחזיק של מקום ציבורי חייב לפקח ולעשות ככל שניתן למניעת עבירה של עישון בתחום המקום הציבורי שבחזקתו. בעל העסק חייב לפקח בעצמו או ע"י אדם מטעמו על מניעת עבירה של עישון בעסק ולהדריך את עובדיו בהתאם.

מקומות ציבוריים

לפי הגדרת החוק מקומות ציבוריים הינם: בית קולנוע, אולם, תיאטרון, קונצרטים ומופעים, אולם שמחות, קניון, חנות, מסעדה, בית - אוכל, מועדון, דיסקוטק או מקום אחר שבין עיסוקיו הגשת מזון או משקאות, מקום המשמש לפעילות ספורטיבית, בתי - מרקחת ועוד.
 
הרשימה המלאה של המקומות הציבוריים בהם אסור לעשן מפורטת בחוק הנדון.

חדר עישון

במקומות לעינוג ציבורי, בתי-אוכל ובקניונים, ניתן להקצות חדר מיוחד (נפרד מהעסק), ששטחו לא יעלה על רבע משטח העסק הפתוח לציבור ואשר יש לו סידורי אוורור תקינים והעישון בו לא יגרום למטרד בחלקים אחרים של העסק.

שילוט

בעל העסק מחויב עפ"י החוק להציג שלטים האוסרים על עישון בתחומי העסק. השלטים חייבים להכיל את סמל איסור העישון המוכר יחד עם חלק מילולי, והם יוצבו במקומות בולטים. פירוט מלא לעניין מספר השלטים, גודלם ומיקומם בעסק מצוי בתקנות.

אכיפה

החוק מטיל אחריות פלילית על בעל העסק ומאפשר הטלת קנסות גבוהים על המעשן ועל בעל העסק ונקיטת הליכים משפטיים ע"י העירייה והמשטרה.
 
לתשומת לבכם:
המעשן במקום ציבורי צפוי לקנס בסך 1,000 ₪.
המחזיק מקום ציבורי אשר לא קבע שילוט בהתאם לחוק צפוי לקנס בסך 5,000 ₪.
המחזיק מקום ציבורי אשר לא קיים את חובתו לפקח ולמנוע עישון בתחום המקום שבהחזקתו צפוי לקנס בסך 5,000 ₪.
המחזיק מקום ציבורי אשר הציב מאפרה במקום שבהחזקתו צפוי לקנס בסך 1,000 ₪.
 
 
עזרו לנו לשפר את איכות החיים ולשמור על בריאות הציבור.
בכל מקרה של הפרת חוק דווחו למרכז השליטה העירוני בטלפון שמספרו 106 או 08-9433350.
 
 
 
 
 
עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button