העשור הבא

העיר מונה כיום כ-52 אלף תושבים ועתידה להכפיל את אוכלוסייתה בשנים הקרובות. כיום שטחה של יבנה הוא כ- 17 אלף דונם. בשטחים אלה נבנו בשנים האחרונות אלפי יחידות דיור חדשות ולעיר הצטרפו אלפי משפחות צעירות שבחרו לקבוע בה את עתידם. ליבנה תכניות רבות לפיתוח- מימוש תכניות אלה יגדיל את אוכלוסייתה לכדי כ-100,000 נפש.

עיריית יבנה חתמה בשנת 2016 על הסכם גג עם משרדי הממשלה כאשר המשמעות היא קידום בנייה למגורים וקליטת אוכלוסייה חדשה, פיתוח התחבורה ומערכות הכבישים, הקמת מחלף נוסף על כביש מס` 4, פיתוח השטחים הציבוריים ופארקים, הקמת מרכזי עסקים, מסחר, תעשייה ועוד.
העירייה מקדמת תכניות התחדשות עירונית במסלול פינוי-בינוי בשכונות הוותיקות (רחובות: האלון, שושנים/כלנית, שד` העצמאות/שד` דואני, החרמון, הכרמל, מתחם רמות ויצמן) אשר יאפשרו הקמתם של למעלה מ-4,500 יחידות דיור במתחמי מגורים חדשים ומודרניים. תכניות הפיתוח של העיר כוללות בינוי 2,300 יחידות דיור במתחם הדרום-מערבי של העיר (מתחם B/C) במסלול דיור למשתכן עם עדיפות לבני יבנה (20%) וכ-10,000 יחידות דיור נוספות במבואה הדרום מזרחית. במקביל מעודדת העירייה חיזוק כ-500 מבני מגורים במתווה של תמ״א 38 בשכונות הוותיקות.

מיקומה של יבנה באזור המרכז בסמוך למרכזי עסקים בערים הגדולות ולנמלי תעופה וים, נותן לה יתרון עצום בהיבט הנגישות של העברת סחורות אליה וממנה אל נמל התעופה בן-גוריון או אל נמל אשדוד (7 ק"מ דרומה), והן צפונה ודרומה בארץ. מיקומה המצוין יוצר ביקוש רב הן לשטחי תעשייה ומחסנים והן למשרדי עסקים, וכתוצאה מכך נוצר ביקוש לאזורי מגורים נוספים. שיעור הארנונה למגורים, מסחר ותעשייה הינו נמוך באופן משמעותי ביחס לערי הסביבה. העירייה מקדמת הקמת איזור מסחר ותעסוקה רבים אשר יגדילו את מספר המועסקים ויספקו מענה הולם לתושבי העיר וסביבתה: מתחם ארגמן (220,000 מ"ר) יבנה מזרח (220,000 מ"ר), מתחם דרום-מערב (27,000 מ"ר) ואזור תעשייה משותף ליבנה והמועצה האיזורית ברנר (500 דונם).
 
העשור הבא יבנה 
 
בדומה להקמת שכונת נאות רבין הירוקה, גם בניית השכונות החדשות תתבסס על תקני בנייה ירוקה כאשר כל בניין מגורים חדש יישא את ה`תו ירוק` של מכון התקנים הישראלי. יבנה תמשיך להוביל בתחומי איכות הסביבה ובבניינים החדשים תופעל מערכת פינוי אשפה תת-קרקעית עם הפרדה בין אשפה אורגנית לאחרת, מתקני מיחזור יוצבו ברחבי העיר, הבנייה תעשה בחומרים מבודדים ועוד.

בימים אלה מקדמת העירייה בניית תיכון חדש בשכונת נאות-רבין, בית ספר יסודי, גני ילדים ומעונות. האמפיתאטרון החדש שהוקם למרגלות תל יבנה והיכל התרבות העירוני ימשיכו להוות אבן שואבת לשוחרי תרבות ואמנות. ברחבי העיר מוסדות תרבות, מרכזים קהילתיים, ספורט ופנאי רבים אותם פוקדים אלפי תושבים הנהנים משפע של פעילויות לכל הגילאים.

בהתבסס על נתונים אלה, יבנה מציעה תשתית מעולה לצורך התפתחות מואצת.
עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button